fbpx

Socialays Firması Web Site İçeriği Makale Hizmeti

Socialays, kullanıcıları siber zorbalık, nefret söylemi ve diğer olumsuz içeriklerden korumak için yapay zeka tabanlı sosyal medya aracıdır. Bizimle iletişime geçtikten sonra Socialays için yaptığımız ücretsiz toplantı neticesinde web sitelerinin SEO için optimize edilmemesi ve herhangi bir blog içeriği yayınlamaması nedeniyle arama motorlarında sıralamada zorlandığını fark ettik. Gerekli raporlama ve analizler yatıktan sonra kolları sıvadık ve bu işe bir el atmaya başladık. Gelin bu serüvende neler yaptığımızı birlikte keşfedelim.

socialays-logo
Socialays

Sorunların Tespiti

  1. SEO Alt Yapısı: Socialays aracının temel pazarlamasının yapıldığı web site analizi ile işe koyulduk. Teknik ekibimizin yaptığı incelemeler sonucunda web sitenin gayet güzel bir şekilde kurgulandığını fark ettik. ancak SEO açısından biraz zayıf olduğunu tespit ettik. Bunu sebebi ise klasikleşmiş SEO kuralları iyi bir şekilde uygulanmasına karşın güncellenen SEO özellikleri tam verimli bir şekilde uygulanmamış.
  2. Blog İçerik: Firma sitesi açıldığı ilk günden beri belli başlı makale girişleri gerçekleştirilmiş ancak herhangi bir düzende yapılmadığını belirledik. Site analizleri her ne kadar düzenli bir şekilde takip edilse de SEO odaklı makale çalışmaları olması gereken düzende yayımlanmamış.
Socialays Blog Yazı Örnekleri
Socialays Blog Yazı Örnekleri

Çözüm Önerileri ve Yol Haritası

Socialays firmasının yaşadığı arama motoru görünürlüğü sorunu SEO altyapısı ile başlamış ve sonrasında düzenli blog içerik olarak devam etmiştir. Bu kapsamda yol haritamızı iş paketleri şeklinde hazırladık.

  1. İş Paketi:

Birinci iş paketi kapsamında teknik ekibimiz SEO altyapısını güncel özelliklere göre tasarlanmasında destek sağlamıştır. Firma yapay zeka destek temelli bir sosyal medya aracı olduğundan dolayı arama sorgularında buna göre düzenlemelerin olmasını daha stratejik gördük. Bu minvalde çeşitli anahtar kelime ve meta çalışmaları gerçekleştirdik.

  1. İş Paketi:

SEO odaklı blog içerik çalışmalarına başlamadan önce anahtar kelime ve rakip analiz çalışmaları yaptık. Ahrefs, Semrush, Google Keyword Planner araçlarını kullanarak Socialays’in hizmet verdiği alanlardaki rakiplerini analiz etmiş ve hedef anahtar kelimelerini tespit ettik. Yaptığımız bu analiz sonucunda en yüksek hacme sahip anahtar kelimelerden düşük olanlara kadar detaylı raporlama gerçekleştirdik.

  1. İş Paketi:

SEO altyapısının düzenlenmesi ve anahtar kelime analizi yapıldıktan sonra düzenli blog çalışmalarını yaptığımız iş paketimize başladık. Bu paket dahilinde her hafta düzenli olarak en az 2000 kelimeden oluşan blog makalelerini yazdık. Aynı şekilde yazdığımız içeriklerin editörlüğünü yaparak da görsel, backlink ve iç linklemelerini de yaparak sonuç odaklı blog içerikleri yayınlamış olduk.

Socialays Performans Grafiği
Socialays Performans Grafiği

Sonuçlar

51 dijital medya ajansı ile çalıştıktan sonra Socialays, arama motorlarında üst sıralarda yer almaya başladı. Her hafta düzenli olarak blog makaleleri yayınlamaya başladıktan sonra hem içeriklerinin kalitesinde hem de anahtar kelime aramalarında daha iyi sıralanma yeteneklerinde büyük başarı elde ettiler.

Kullanıcıları siber zorbalık ve nefret söyleminden korumaya yönelik yapay zeka tabanlı bir sosyal medya platformu olan Socialays’in SEO odaklı blog içeriği oldukça hayati bir öneme sahip olmuştur. Makalelerin anahtar kelime odaklı olması ve üçüncü şahıs ağzından yazılması da oldukça önemliydi. 51.com.tr dijital medya ajansı Socialays’e haftalık SEO odaklı blog yazıları sunarak arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağladı. Makaleler üçüncü şahıs ağzından yazılarak da SEO’da öne çıkmasını amaçladık.

51 Dijital Pazarlama Ajansı
Oylamak için tıklayın
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Hızlı Teklif Alın