SEO Danışmanlığı Hizmeti

İstanbul’un en iyi dijital reklam ajanslarından biri olan 51.com.tr kurulduğu ilk günden beri değer yaratarak markalara kurumsal SEO hizmeti veren Google partneri bir markadır. Profesyonel SEO hizmetleri ile Google, Yandex gibi arama motorlarında rakiplerinizden öne çıkarak arama sorgularında görünür olursunuz. 21 kişilik alanında uzman dijital pazarlama ekibi ile WordPress altyapılı siteler başta olmak üzere sonuç odaklı SEO hizmeti alabilirsiniz. Ücretsiz analiz ile sitenizin SEO altyapısı ve içeriği baştan sonra inceler daha sona SEO stratejisi oluşturarak performans garantili sonuç almanız sağlanır.

Ücretsiz SEO Teklifi İçin Hemen Formu Doldur!

SEO(Arama Motoru Optimizasyonu) Danışmanlığı Hizmetlerimiz

SEO Danışmanlığı Hizmetini Sunarken Yapmış Olduğumuz Hizmetlerin Alt Kategorileri.

Teknik SEO

Web sitenizde her şey görünürde mükemmel olabilir ancak teknik anlamda da bu şekilde mi? Teknik SEO çalışmalarımız ile sitenizin altyapısını doğru bir şekilde arama motorları optimizasyonlarına göre düzenliyoruz.

Dış SEO

Sosyal medya, referanslı siteler başta olmak üzere birçok farklı kaynaklardan siteniz için dış SEO çalışmaları yaparak sitenizin Google ve Yandex gibi arama motorlarında ön sıralara çıkmasını sağlıyoruz.

İç SEO

Web site çalışmalarınız için profesyonel bir iç SEO ile Google sıralamanız üst seviyelere çıkabilir. Periyodik kontroller ve raporlamalar ile yaptığımız iç SEO çalışmalarında sitenizi profesyonel bir şekilde yönetiyoruz.

Backlink

Web sitesi için doğru kaynaklardan backlink almanız SEO’da doping etkisi yaratır. Sizin için binlerce kaynak arasında referanslı backlink çalışmaları ile performans odaklı SEO sonuçları elde etmeniz mümkün.

Site Analiz

Siteniz için ücretsiz analiz ile sitenizin hızı, teknik altyapısı gibi birçok farklı faktörün analizini sizin için ücretsiz gerçekleştirmekteyiz. Sitenizin mevcut durumunu ve hizmet gereksinimleri için hemen bir toplantı planlayabilirsiniz.

Site Hızlandırma

Kullanıcılar sitenizde hızlı hareket etmediği sürece hemen çıkarlar. Sitenizde teknik altyapısın geliştirmesi dahil olmak üzere birçok anlamda iyileştirmeler ile sitenizi hızlandırıyoruz. Saniyeler içerisinde tüm sitenizi kullanıcılar gezebilir.

SEO Danışmanlığı Nedir? SEO Danışmanı Hizmeti Sunarken Neler Yapar?

Kısaca SEO danışmanı dijital medya alanında uzmanlaşmış ve özellikle de SEO alanında profesyonel hizmet veren kişilerdir. Freelance çalışan SEO danışmanı olduğu gibi ajanslar da kurumsal bir şekilde SEO danışmanı olarak hizmet verir. SEO danışmanı temel olarak web sitenizde optimizasyonlar sağlar. Bunlar içerisinde görsel optimizasyonlar başta olmak üzere içerik hizmeti, teknik SEO çalışmaları gibi birçok hizmetler sunar.

 1. On-Page SEO: Başlık etiketlerinin düzenlemesi, URL yapıları, mobil uyum (responsive tasarım), meta açıklamalar, dahili bağlantılar, içerik, anahtar kelime optimizasyonu, okunabilirlik, görsel optimizasyon gibi çalışmaları içerir.
 2. Off-Page SEO: Diğer web sitelerinden sitenize referans bağlantısının olması, sosyal medyadan gelen bağlantılar bu SEO çalışmasını oluşturur. PPC bağlantıları, Google ads, LınkedIn, Facebook, Twitter reklamları bağlantıları Off-Page SEO’ya güç verir.
 3. Teknik SEO: Kırık bağlantı kontrol etme, https kullanımı, kopya içerik kontrolü, site hızı testleri, canonical bağlantı, txt dosyası yapılandırılması gibi çalışmalar teknik SEO çalışmaları dahilindedir.
Ahrefs Analiz Aracı SEO Sonuçları
Kurumsal Profesyonel Seo Danışmanı

Kurumsal & Profesyonel SEO Hizmeti Neler Yapıyoruz?​

SEO hizmetlerine yaptığınız yatırımın nereye olduğu oldukça önemli, bu yüzden Kurumsal & Profesyonel SEO hizmetlerinde SEO uzmanının sizlere neler sağladığını bilmelisiniz. Profesyonel SEO danışmanları ile hizmet veren 51.com.tr ajansımızda müşterilerimiz için amaçladığımız hedefler ise şu şekilde:

 1. Altyapı Geliştirme & İyileştirme: Profesyonel SEO çalışmalarımıza ücretsiz analiz ile başlayıp altyapı geliştirme stratejisi oluşturmaktayız. SSL güvenlik sertifikası, site haritası, robots.txt dosyası, favicon kullanımı, site hızı, js – css kullanımı gibi birçok açıdan teknik çalışmalar ile site altyapısını geliştiriyor ve iyileştiriyoruz.
 2. İçerik Üretme – Geliştirme: Sitede bulunan mevcut, içeriklerin SEO düzenlemelerini yaparak SEO uygunluğu ve %100 özgünlüğünü kontrol ediyoruz. Güncel konulardan düzenli makale hizmeti sağlayarak anahtar kelimelerinizi beslemekteyiz.
 3. Analiz Raporlama: İster wordpress altyapısı ile isterseniz de web tasarım hizmeti ile özel olarak hazırlattığınız bir web siteniz olsun, yaptığımız tüm çalışmaların sonuçlarını belirli periyotlarda raporlama ile müşterilerimize sunmaktayız. Bu sayede SEO hizmetine yaptığınız yatırımın etkilerini gözle görülür şekilde inceleyebilirsiniz.

51 SEO Hizmetleri: Trafik Artışlarını Gelire Dönüştürün

Dönemin son teknolojileri ile markalara değer katan 51.com.tr her zaman müşterilerinin işletmesini kendi işletmesi gibi görür ve hizmetlerini de bu kapsamda sağlamaya özen gösterir. Bu sayede dijital reklam, SEO, dijital pazarlama, Kurumsal SEO, bireysel SEO gibi alanlarda boşa para harcayan binlerce müşteriyi kaliteli hizmet ile tanıştırmış ve markaların dijital dünyaya olan bakışlarına ve vizyonlarına yön vermeyi başarmıştır. Dijital medya alanında sosyal medya reklam danışmanlığı hizmeti, Google ADS danışmanlığı hizmeti gibi platformlardan kontrolsüz para harcamak yerine doğru kişiler ile çalışmanız size hem zamandan hem de maddiyattan büyük kazanç sağlayacaktır. Web trafiğinizi artırarak hedef kitlenize ulaşmak ve müşteri portföyünüzü geliştirmek için siz de SEO hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bazı SEO başarı hikayelerimizi de ulaşabilirsiniz.

Web Site Trafiğini Yükseltmek İçin SEO Çalışmasının Önemi
Arama Motoru Optimizasyonu Hizmeti

Arama Motoru Optimizasyon Hizmetimiz Neleri İçerir?

Arama Motoru Optimizasyonu hizmetimiz, web sorgularında üst sıralarda çıkmanız için ihtiyacınız olan her türlü hizmeti kapsar. Bunlardan başlıcaları;

 • SEO içeriklerine uygun içerik başlıklandırma
 • Site altyapısına uygun görsel optimizasyon
 • Link çalışmaları – kırık link kontrolü
 • İçerik optimizasyonu
 • Meta etiket çalışmaları

Sadece bunlarla sınırlı olmayarak 200’den fazla etmen kontrol edilerek optimizasyonları sağlanır.

En iyi SEO Danışmanı Hizmeti Nasıl Seçilir?

SEO çalışmaları emek ve verimlilik isteyen çalışmalardır. Bu sebeple yatırım yaptığınız yeri doğru seçemezseniz zaman ve maddi kayıplarınız ile birlikte aynı zamanda dijital medyadaki varlığınız da zarar görür. Bu yüzden SEO danışmanı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli hususların başında, danışmanın daha önce yaptığı çalışmaları göz önünde bulundurmanız gelir. SEO danışmanının teknik bilgisi ve sizlere sunacağı hizmetler hakkında detaylı bilgi sahibi olmalı ve buna göre tatmin edici açıklamalarda bulunmalı. Bu bağlamda her zaman tüm açıklığı ile çalışmalarımızı gösterdiğimiz müşterilerimizden aldığımız ilhama dayanarak SEO hizmetleriniz için 51.com.tr İstanbul SEO ajansımızı tercih edebilirsiniz.

SEO Danışmanlığı Nedir? SEO Danışmanı Kimdir?
Kurumsal Profesyonel SEO Danışmanlığı Hizmeti

Kurumsal SEO Hizmeti İşletmenizin Büyümesine Nasıl Yardımcı Olabilir?​

Kurumsal SEO çalışmalarımız ile sitenizi arama motorlarına göre optimize etmekteyiz. Bu optimizasyonlar sayesinde Google ya da diğer arama motorlarında reklam vermenize gerek kalmadan arama motorlarında üst sıralara çıkabilirsiniz. Ayrıca benzer alanda içerik hizmeti veren web sitelerinden de backlink alarak sitenizin daha iyi bir SEO durumuna kavuşmasını sağlamaktayız. İşletmenizin ürün ve hizmetlerini hedef kitlenize gösteremediğiniz sürece müşteri portföyünüzde gelişme gösteremez. Hedef kitlenize en iyi erişebileceğiniz yöntem kuşkusuz arama sorgularında karşılarına çıkmak, bunu da en etkili SEO çalışmalarımız sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Performans odaklı arama motoru optimizasyonu çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Hizmeti Fiyatları

SEO çalışmaları her ne kadar web sitesine göre özel yapılıyorsa SEO hizmeti fiyatları da web sitesine göre fiyatlandırılır. Genel itibari ile aylık fiyatlandırılan SEO hizmeti ücretleri web sitenin ihtiyaç olduğu özel gereksinimlere göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple müşterilerimiz ile öncelikle ücretsiz bir toplantı planlamaktayız, toplantı sürecinde site detaylı bir şekilde incelenir ve ihtiyaç duyulan tüm gereksinimler belirlenir. En son aşama olarak fiyat teklifi sunulur.

Seo Hizmeti Fiyatları
İstanbul SEO Hizmeti Veren Ajanslar

İstanbul SEO Hizmetinde Neden 51.com.tr Seçmelisiniz?

Farklı alanlarda hizmet veren onlarca markaya ve işletmeye sorunsuz bir şekilde profesyonel SEO hizmeti vererek sektörün
önde gelen firmalarından birisi olmayı başarmıştır

 1. Performans odaklı SEO çalışması
 2. Ücretsiz analiz
 3. Aylık raporlama
 4. Rakip analizi

Onlarca farklı alanda hizmet verene yüzlerce firmaya sorunsuz bir şekilde verdiği SEO hizmetleri ile sektörün önde gelen ajanslarından biri olmayı başarmıştır. Nitekim bu başarılarını kullanıcı geri bildirimleri ve müşteri deneyimlerinin yanında ayrıca çeşitli ödüllerle de taçlandırmıştır. Dijitaldeki yerini ön koltuklardan almak isteyen geleceğin markaları için her zaman bir telefon kadar uzakta olan 51.com.tr ekibimiz ile tanışmaya hazır olun.

Kurumsal Kimliğinizi Büyütmek İçin SEO Hizmeti

SEO hizmetleri kurumunuzun sahip olduğu başta web sitesi olmak üzere dijital varlıklarınızın gelişmesine ve rakiplerinizden daha çok ön plana çıkmasını sağlar. SEO hizmetleri ile ürünlerinizin nitelikli satışlarınızı arttırabileceğiniz gibi aynı zamanda hizmetlerinizin çok daha geniş kitlelere yayılmasını da sağlayabilirsiniz. Web site trafiğinizi arttıracak SEO hizmetleri arama motoru sorgularında herhangi bir reklam ödemesi gerçekleştirmeden rakiplerinizden üst sıralara çıkmayı sağlar. Trafiği arttıran başlıca SEO hizmetleri arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Web site analizi
 • Search Console verilerinin incelenmesi sorunlarının giderilmesi
 • SEO odaklı içerik planlaması
 • Teknik altyapının incelenmesi, sade ve anlaşılabilir bir altyapıya göre düzenlenmesi

Hedef kitlenize ulaşabileceğiniz anahtar kelime analizleri ile yapılan SEO çalışmaları web site trafiğini arttıran önemli parametrelerdir. Ancak bunun yanında birçok etmen de web trafiğini arttırmaya yardımcı olur. Bu sebeple SEO çalışmalarında ful paket SEO hizmeti almak web trafiğini arttırmada en iyi sonuç almanızı sağlar.

kurumsal kimlik icin seo hizmetinin faydalari 1024x683 - SEO Danışmanlığı Hizmeti
SEO İçin Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelimeler, hedef kitlesine ulaşmak için ihtiyacınız olan en önemli araçlardan birisidir. Doğru anahtar kelimesi web site trafiğinizi arttıracağı gibi yanlış anahtar kelimeler de bir o kadar trafiğin düşmesine neden olur. Web trafiğiniz için SEO hizmetlerinde anahtar kelime araştırmasını derin bir düzeyde yaparak sizin için en uygun anahtar kelime ile içerik planlaması yapmaktayız. Bu bağlamda anahtar kelime analizini yaptığımız başlıca araçlar:

 1. Semrush: Semrush’ın ileri düzey özelliklerini kullanarak anahtar kelime analizi ile birlikte aynı zamanda rakip analizini yapmaktayız. Rakip web siteleri ile birlikte trafiği arttıran stratejilerin ilk adımlarını oluşturmaktadır.
 2. Google Keyword Planner: Google’ın anahtar kelime planlayıcı aracını kullanarak bölgesel ve kitlesel analizler yapmaktayız. Kitleye yönelik yaptığımız bu anahtar kelime analizi ile hedefe yönelik garanti sonuçlar elde etmeyi amaçlamaktayız.

Bu araçların yanı sıra Google Trends gibi birçok farklı aracı kullanarak derin bir analiz yapıyor ve web siteniz için en uygun anahtar kelimeleri belirlemekteyiz. Bu sayede daha verimli SEO sonuçları elde etmekteyiz.

İçerik Oluşturma Ve Uygulama

SEO hizmetlerinin temelini oluşturan çalışmalardan bir tanesi de içerik stratejisi oluşturma. İçerik oluşturma ve yönetme sürecinde düzenlilik son derecede önemli bir role sahiptir. Bu noktada yaptığımız analizler sonucunda elde ettiğimiz anahtar kelimelere göre düzenli içerikler profesyonel yazar ekibimiz tarafından yazılmaktadır. İçerikler SEO’ya uygun olacak şekilde sitenizde düzenli bir şekilde yayınlanır. Bu sayede Google ya da diğer arama motorları düzenli olarak sitenizi indeksler. Bu sayede her geçen gün algoritma web sitenizi anahtar kelimeler kapsamında arama sorgularında üst sıralara çıkartır. 51.com.tr dijital reklam ajansımızda alanında uzman profesyonel yazarların siteniz için yazdığı içeriklerin başlıca özellikleri:

 • Başlıklandırma hiyerarşisine uygun içerikler (h1, h2, h3…)
 • Anahtar kelime odaklı
 • Stuffing keyword yerine doğru sayıda anahtar kelime kullanma
 • SEO odaklı içerik olması
SEO İçerikleri Nasıl Oluşturulur?
SEO Hizmetinin Faydaları

SEO Yönetimi Hizmetinin Sitenize Kattığı Değerler

SEO yönetimi işletmenizin arama motorlarında ekstra ücret ödemeden üst sıralara çıkmanızı sağlar. Dijital reklam ajansımızın sizler için hazırladığı SEO hizmetleri anahtar kelime odaklı olarak düzenlenmektedir. Ayrıca teknik SEO çalışmaları ile web site altyapısını düzenlediğimiz gibi aynı zamanda dış SEO ve iç SEO çalışmaları ile destekliyoruz. Web site trafiğini artırmaya yönelik yaptığımız SEO kampanya yönetiminde kullanıcıların organik aramalarında ilk sıralarda çıkmanızı sağlamaktayız. Profesyonel SEO çalışmalarında böylece hedef kitlenize çok daha kolay bir şekilde erişmenizi sağlıyoruz.

Hizmet Verdiğimiz Sektörler
En Popüler Meslek Grupları
Hizmet Verdiğimiz Şehirler

SEO Danışmanlığı Hizmetini Sağlarken Süreç Nasıl İlerliyor?

Müşterilerimize Şeffaf Olmak Birinci Önceliğimiz. Hizmet Satın Almadan Önce Süreci Size Eksiksiz Sunduğumuz Yol Haritamız.

1. Ücretsiz Ön Görüşme ve Analiz

Hizmet öncesinde kapsamlı bir şekilde web site SEO analizinizi gerçekleştiriyoruz. Bu analizleri ön görüşme çerçevesinde değerlendiriyoruz.

2. Yol Haritası & Kapsamlı Planlama

Yapılan ön görüşme ve analizler doğrultusunda hizmetin yol haritası çıkartılır ve planlama yapılır. SEO yönetim süreci bu planlamaya sadık şekilde devam eder.

3. 7/24 Uygulama ve Aksiyon İşlemleri

Haftalık, günlük ve saatlik işlemler ile SEO hizmetine ait çalışmalar sağlanır. Gerekli aksiyonlar anlık olarak alınır. Geliştirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirilir.

4. Günlük, Haftalık, Aylık Raporlama

Günlük, haftalık ve aylık olarak kapsamlı raporlamalar yapılarak şeffaf bir şekilde süreç yönetimi sağlanır.

SEO Danışmanlığı Hizmeti Başarı Hikayeleri

Büyük Bir Keyif İle İşbirliği Yaptığımız Kıymetli Referanslarımızın Bizim Hakkımızda Yaptıkları Yorumlar!

SEO Hizmetimiz Hakkında Neler Dediler?

Sosyal Medya ve Google Haritalar’da SEO Müşterilerimiz Bizim Hakkımızda Paylaştığı Yorumlar

Sümeyye Bulut
Sümeyye Bulut
@sümeyyereci
Read More
Nazik, kibar ve işinde çok üst düzey bir reklam ajansı. Kendileriyle uzun uzun tek bir konu hakkında dahi konuşup hiçbir yerden alamayacağımız bilgileri verdiler. SEO çalışmamızı mükemmel bir hale getirdiler ve çalışmalarımız devam ediyor.
Dilan Mektar
Dilan Mektar
@dilanmektarr
Read More
Sitemizin Google’da yaşadığı problemlerin kaynağını Sinan beyle birlikte bulduk, yapılması gereken işlerin listesini sundu ve bize bir hareket planı verdi. Aldığımı SEO hizmetinde oldukça memnunuz.
Çağhan Kıyar
Çağhan Kıyar
@caghan88
Read More
Profesyonel SEO hizmeti arayanlara şiddetle tavsiye ettiğim bir reklam ajansı, her şey için teşekkürler
Selenay Çelik
Selenay Çelik
@selenaycelik
Read More
Kişisel profilimi geliştirmek için aldığım bireysel SEO hizmeti ciddi fark yaratıyor, kendileri ile çalışmaktan büyük keyif ve verim alıyorum.
Zeynel Çalışkanoğlu
Zeynel Çalışkanoğlu
@zeynelcaliskan07
Read More
Uzun süredir aradığım SEO danışmanını 51.com.tr’de olacağını bilmiyordum, gerçekten wordpress sitemde yaptıkları çalışmalar ile günlük sipariş alıyorum. Teşekkür ederim
Ferdi Şahin
Ferdi Şahin@ferdii.sahin
Read More
Google’da üst sıralara çıkmak için talep ettiğimiz kurumsal SEO çalışmalarında Sinan bey ve ekibinin özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim
Engin Öktem
Engin Öktem@enginoktemm
Read More
E-ticaret sitemiz için SEO hizmetlerinden dolayı Sinan Beye teşekkür ederiz, gerçekten dedikleri kadar varmış.
Previous
Next
Kullandığımız Araçlar

SEO Danışmanlığı Hizmetlerinde Kullandığımız Lisanslı Araçlar!

Arama Motoru Optimizasyonu Hizmeti Hakkında SSS

SEO Hizmetimiz Hakkında Çok Sorulan Soru ve Cevapları Bulabilirsiniz.

SEO Danışmanlığı Hizmeti Veren Firmalarda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

SEO danışmanlığı günümüz dijital pazarlama endüstrisinin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Nitekim rakiplerinden daha çok ön plana çıkmak isteyen firmalar profesyonel hizmet veren SEO ajanslarından hizmet almaktadır. SEO danışmanlığı veren bir dijital reklam ajansında bu noktada dikkat etmeniz gereken başlıca noktalardan bazıları şu şekilde listelenebilir:

 

 1. Dijital reklam ve SEO ajansının geçmiş işleri
 2. SEO danışmanından süreç, sonuçlar ve beklentiler hakkında detaylı bilgi alın
 3. Önceki referans çalışmaları detaylı bir şekilde inceleyin
 4. İlerlemenin şeffaflığı ve raporlamalar konusunda bilgi alın
 5. Zamanlama yönetimi
 6. Bağlantı oluşturma çalışmaları
SEO'ya Benim İhtiyacım Olup, Olmadığını Nasıl Anlayabilirim?

Dijital medya alanında arama sorgularında ön plana çıkmak isteyen her işletmenin esasen SEO çalışmasına ihtiyacı vardır. Ancak bazı durumlar vardır ki bunlarla karşılaştığınızda muhakkak profesyonel SEO hizmeti almanız gerektiğini çıkarabilirsiniz:

 • Web siteniz, en önemli anahtar kelimeleriniz için arama sonuçlarında görünmüyorsa,
 • İnternet siteniz düşük trafik alıyorsa,
 • Web site dönüşümü alamıyorsanız,
 • Sitenizde HTTPS ile korunmuyorsa,
 • İçerik pazarlama stratejiniz yok ve oluşturmak istiyorsanız,
 • Web sitenizde teknik denetim sorunları varsa eğer; 
  • Kopya içerik
  • Site hızı
  • txt
  • XML Haritası
 • Yetersiz backlink varsa
 • Rakiplerinizden geri sıradaysanız
Olumlu SEO Sonuçlarını Görmek Ne Kadar Sürer?

Bilinenin aksine SEO çalışmaları kısa sürede sonuç veren çalışmalar olmamakla birlikte işlemin yapıldığı web siteyi uzun vadede üst sıralara çıkmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda en az 6 – 12 içerisinde SEO çalışmalarının olumlu sonucunu görmek mümkün. Bununla birlikte sitenizde yaptığınız kurumsal ve profesyonel SEO çalışmalarının sonuç vermesinde etki eden bazı faktörler:

 1. Web sitenin tarihi
 2. Rekabet oranı
 3. Kaynaklar
 4. Teknik SEO kalitesi
 5. İçerik orijinalliği
 6. Backlink çalışmaları
Sektörümdeki Başka Bir Web Sitesiyle Çalışıyor Musunuz?

51.com.tr dijital reklam ajansı olarak 22 yıldır sektör deneyimine sahibiz.

 

Dolayısıyla yüzlerce farklı sektörden yerli yabancı binlerce firma ile çalıştık. Her sektörün dinamiklerine hakim olan SEO danışmanlığı ve dijital reklam ajansımız 51.com.tr en basit tek sayfa web sitelerinden grup şirketlerinin sahip olduğu kurumsal sitelere, pazar yerlerinden e-ticaret sitelerine kadar her alanda SEO çalışmaları yapan reklam ajansımızda yüksek ihtimalle sizin sektörünüz için de daha önceden ya da halihazırda çalışmalarımız mevcut.

 

Ancak bu sizin için çok büyük avantaj zira her yaptığımız SEO çalışmasında sektörün dinamiğini çok daha iyi kavrıyor ve buna göre stratejiler geliştiriyoruz.

SEO Danışmanlığı Ne Değildir?

SEO’yu gerçek SEO yapan bazı çalışmalar olduğu gibi buna aksi durumlar da vardır. İşte SEO danışmanlığı konusunda bilmeniz gereken önemli kilit noktalar:

 • Kısa süreli olarak düşünülmesinin aksine SEO danışmanlığı uzun vadeli çalışmalar olup en erken sonuçlar 3 ayda görülür
 • Backlink satın alma kaliteli SEO danışmanlığında asla yapılmaz, içerik kalitesi yüksek sitelerden backlink çalışması yapılır.
 • Kalitesiz URL’ler yerine kaliteli içerikler ile nitelikli makale, içerik çalışmaları gerçekleştirilir.
 • Anahtar kelime çalışmaları gelişigüzel yapılmaz, analiz yapıldıktan sonra içerik içerisinde doğru bir şekilde gerçekleştirilir.
Site İçi SEO Çalışması Neleri Kapsar?

SEO çalışmaları site içi SEO çalışmaları ve site dışı SEO çalışmaları olmak üzere iki temel parametre üzerinde yapılmaktadır. Ancak bununla birlikte aynı zamanda teknik SEO çalışmaları da gerçekleştirilmektedir. Dijital reklam ajansının sağladığı site içi SEO çalışmalarında başlıca işlemler şu şekilde sıralanabilir:

 1. H1, H2, H3 vb. hiyerarşik başlıklandırma çalışmaları
 2. Web sayfanızdaki etiket ve kategorilerin optimizasyonları
 3. Site içi meta açıklamalarının optimize edilmesi
 4. Kaliteli SEO odaklı, özgün içerik üretimi ve kontrolü
 5. Anahtar kelime analizi, yoğunluğu ile içerik optimizasyonu
 6. Site haritasının oluşturulması, düzenli bir şekilde indekslenmesi
 7. Site hızının kontrolü ve hızlandırma çalışmalarının yapılması
 8. Responsive uyumlu SEO odaklı site çalışması
 9. Google’da yapılan güncellemelerin düzenli bir şekilde takip edilmesi ve site SEO çalışmalarına uyarlanması
 10. Belirli periyotlarda (aylık, 3 aylık, 6 aylık vb.) raporlar yapılması
Site Dışı SEO Çalışması Neleri Kapsar?

Site SEO çalışmalarında dış SEO çalışmaları da en az iç SEO çalışmaları kadar önemlidir. Dijital reklam ajansından aldığınız SEO çalışmalarında dış SEO çalışması ile desteklenmediğinde verimli sonuçlar elde edemeyebilirsiniz. Bu bağlamda başlıca dış SEO çalışmaları şunları kapsar:

 1. Backlink çalışmaları: link satın alma yapmadan kaliteli web adreslerinden siteye backlink/referans link çalışmalarının yapılması.
 2. Sosyal medya yönlendirmeleri ile web site trafiğini arttırmak.
 3. Sosyal medya – Web site ekseninde anahtar kelime çalışması yaparak strateji geliştirmek
 4. Video içerikler ile SEO çalışmalarını desteklemek
 5. İçerik pazarlama çalışması ile farklı kaynaklardan link alabilecek kapasitede kaliteli içerikler üretmek
 6. Periyodik raporlama çalışmalarını gerçekleştirmek
Arama Motoru Optimizasyonu SEO Soru Cevapları
SEO Danışmanlığı Ödüllerimiz
SEO Danışmanlığı Ödülleri
51 SEO Danışmanlığı Ekip Üyeleri

51.com.tr SEO Danışmanlığı Sürecinde Sizlere Destek Olacak Mükemmel Ekibimiz!

Kahve İçmeye Bekleriz ☕😊
Hizmet Verdiğimiz Platformlar
Dijital Pazarlama & SEO Blog Yazıları

SEO ile ilgili güncel bilgilerden faydalanmak ve kendinize değer katmak için blog yazılarımıza göz atın!

Web Scraper
Web Scraper

Web scraper, bir web sitesindeki verileri otomatik olarak çeken ve toplayan bir yazılım veya araçtır....

Devamını Oku >
SEO Danışmanlığı Hizmeti PDF

51 Dijital Pazarlama Ajansı olarak SEO Danışmanlığı hizmetimize ait gerçekleştirdiğimiz çalışmaları ve süreci baştan sona ele alan kapsamlı PDF dosyası!

51 Dijital Pazarlama Ajansı
Oylamak için tıklayın
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Hızlı Teklif Alın